piątek, 10 lipca 2020

Straszny film po raz drugi!

Straszny film 2 (USA, Kanada 2001) Kolejna parodia horrorów, która z jednej strony żenuje, z drugiej rozśmiesza do łez. Tych pierwszych momentów jest zdecydowanie za dużo, a szczególnie żenują pierwsze sceny, będące parodią Egzorcysty, gdzie pojawiają się sceny niebezpiecznie zahaczające o pedofilię... No może przesadzam, ale podteksty seksualne z udziałem dzieci nie powinny się znaleźć w żadnym filmie!

W kontynuacji Strasznego filmu wracają bohaterowie pierwszej części. Tym razem będą się musieli zmierzyć z duchami. Bo właśnie takie horrory wzięli na warsztat twórcy filmu.
Mamy więc przede wszystkim sceny z Nawiedzonego, ale także z Hannibala, Człowieka widmo i wielu innych filmów.
O fabule nie ma się co rozpisywać. To po prostu zbiór gagów. Od tych zabawnych do mega wulgarnych, wywołujących zażenowanie i chęć wyłączenia filmu. To ewidentnie pozycja dla pasjonatów.


Film wyreżyserował Keenen Ivory Wayans (Straszny film), a scenariusz napisali jego bracia: Shawn Wayans (Straszny film, Straszny film 3) i Marlon Wayans (Straszny film, Straszny film 3, Dom bardzo nawiedzony, A Haunted House 2) oraz Dave Polsky i Michael Anthony Snowden.  


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga