czwartek, 8 listopada 2018

Strażnicy galaktyki na wesoło

To kolejny z tych filmów, z których oglądaniem zwlekałem. Wreszcie jednak wziąłem się za oglądanie i okazało się, że Strażnicy galaktyki (Guardian of the Galaxy USA 2014) to całkiem przyjemna produkcja Marvela. 


Ten film szczególnie wyróżnia poczucie humoru. Wśród bohaterów mamy szopa Rocketa (Bradley Cooper), drzewca o imieniu Groot (Vin Diesel - Babylon A.D., Łowca czarownic, Pitch Black, Riddick), niezbyt inteligentnego kryminalistę Draxa Niszczyciela (Dave Bautista - Riddick, Blade Runner 2049, Strażnicy galaktyki 2, Avengers: wojna bez granic, 2048: Nowhere to run, Wrota bohaterów, L.A Slasher),
seksowną zabójczynię Gamorę (Zoe Saldana -  Avatar, Strażnicy galaktyki 2. W ciemności. Star Trek, Avengers: wojna bez granic, Zabijam gigantów, Star Trek. W nieznane, Dziecko Rosemary, Star Trek, Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły) oraz nasz główny bohater, miłośnik muzyki z lat 80. Peter Quill (Chris Pratt - Strażnicy galaktyki 2, Jurrasic World, Avengers: wojna bez granic, Ona, Zabójcze ciało, Pasażerowie). Przeciwstawiają się Ronanowi, który potrzebuje potężnego artefaktu, który pomoże mu wywołać wojnę w galaktyce i zniszczyć wrogie planety. Nasi bohaterowie postanawiają go pokonać, chociaż miażdżąca przewaga jest po stronie Ronana (Lee Pace - Hobbit: Pustkowie SmaugaRezydent, Opętany, Zmierzch: przed świtem cz. 2, Hobbit: Bitwa pięciu armiiHobbit: niezwykła podróż). Czy uda się im ocalić jedną z zaatakowanych planet? Czy pomoże umiejętność tańca?! Koniecznie zobaczcie! I zwróćcie szczególnie uwagę na szopa z wielką bronią - nie jest taki miły, na jakiego wygląda. I napiszcie w komentarzach czy Wam także drzewiec kojarzy się z bohaterskimi drzewami z Władcy Pierścieni. I zwróćcie koniecznie uwagę na Kolekcjonera - w tej roli występuje Benicio Tel Toro!


Film wyreżyserował i scenariusz napisał (wraz z Nicole Perlman): James Gunn (Świt żywych trupów, Robale, Strażnicy galaktyki 2)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga