piątek, 29 maja 2020

Kultowe horrory: Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974)

Jeżeli ktoś nie widział Teksańskiej masakry piłą mechaniczną (The Texas Chain Saw Massacre USA 1974) to powinien natychmiast nadrobić tę zaległość. Film Tobe Hoopera jest zdecydowanie pozycją kultową. 

Nieżyjący już reżyser także jest postacią kultową. Nakręcił m.in. filmy: (Poltergeist,  Przeklęty, Taniec umarłych, Krwawa masakra w Hollywood, Zjedzeni żywcem, Miasteczko Salem, Ciemność, Lunapark, Koszmary Fredd'ego, Opowieści z krypty, Worek na zwłoki, Nocny terror, Maglownica, Kostnica, Djinn, Wybrańcy obcych, Krokodyl-zabójca, Najeźdźcy z Marsa, Teksańska masakra piłą mechaniczną 2).
Scenariusz do filmu napisał Kim Henkel (Zjedzeni żywcem, Teksańska masakra piłą mechaniczną: następne pokolenie, Butcher boys).

Dla tych co nie znają fabuły - młodzi ludzie wybierają się na wycieczkę po Teksasie, przy okazji chcą odwiedzić dom dziadków. Kiedy kończy im się benzyna, a na stacji zaczyna brakować paliwa nie spodziewają się, że nadciągają poważne kłopoty. Oni nie mają takiej świadomości, ale my już mamy.

Brutalny, krwawy film, który niewątpliwie szokował widzów w 1974 roku. Dziś już robi mniejsze wrażenie, ale dalej robi. Zdecydowanie polecam tym co nie widzieli! Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga