czwartek, 7 września 2023

Co zrobisz, kiedy przyleci UFO...

Ciekawa historia o pojawiających się, co jakiś czas statkach kosmicznych. W filmie UFO (USA 2018) młody geniusz matematyczny próbuje odszyfrować sygnał nadany przez domniemanych kosmitów. Jedną z głównych ról w tym filmie gra słynna Gillian Anderson, znana między innymi z kultowego serialu "Z Archiwum X" (a młodszym widzom z serialu Sex Education). 

Pewnego dnia nad jednym z amerykańskich lotnisk pojawia się niezidentyfikowany obiekt latający. Media informują o UFO, jednak pracownicy lotniska, a także agendy rządowe dementują informacje.

Doniesienia zaciekawiają zdolnego studenta miejscowego koledżu Dereka (Alex Sharp), który mimo genialnych umiejętności matematycznych, nie jest w stanie dojść do porozumienia ze swoją wykładowczynią (w tej roli Anderson). Mężczyzna analizuje zarejestrowany sygnał, próbując ustalić, co chcieli przekazać Ziemianom kosmici i czy rzeczywiście jest to jakaś wiadomość. Szybko jego poczynaniami interesuje się tajemnicza agenda rządowa...

W filmie Ryana Eslingera nie znajdziecie żadnych fajerwerków. Nie ma tu jakiś super efektów specjalnych, nie ma pościgów, zabijania... To raczej film dla tych, którzy lubią w spokoju obejrzeć ciekawą historię i zastanowić się nad nią. Niektórzy powiedzą, że nudny, mnie zaciekawił! No i pozostaje zawsze po takim filmie pytanie: "Czy oni już tu są?!?"

Moja ocena: 6/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga