środa, 6 maja 2020

Klimatyczne Istnienie

Jeden z lepszych (co nie znaczy, że dobry) horrorów zamieszczonych przez Kino Świat VOD na YouTube. Istnienie (Haunter Francja, Kanada 2013) to opowieść o dziewczynie, którą duch innej młodej kobiety chce uchronić przed tragiczną śmiercią. 

Początek jest bardzo dobry - młoda dziewczyna - Lisa (Abigail Breslin - Gra Endera, Zombieland, Połącznie, Fear, Inc., Zombieland: Kulka w łeb) codziennie rano budzi się tego samego dnia. Jej rodzice i brat zachowują się identycznie. Dom nadal otoczony jest paskudną mgła, a ojciec nie może naprawić samochodu. Pewnego dnia jednak poczucie deja vu kończy się.
Zaczyna się natomiast walka z duchami. Ale czy na pewno duchami?
Przez większość seansu film nawet bardzo mi się podobał, później zacząłem się trochę gubić, a reżyser wraz ze scenarzystą zaczęli coraz bardziej kombinować.

Film wyreżyserował Vincenzo Natali, twórca kultowego filmu Cube (a także wielu innych filmów i seriali, m.in.: W wysokiej trawieTremors 4, The Returned, Luke Cage,  Czynnik PSI, Darknet, Zagubieni w kosmosie, Westworld i Miasteczko Wayward Pines), a scenariusz napisał Brian King (Dzień końca świata, Cyfrowy szpieg). Widać, że Natali chce dorównać swojemu najlepszemu filmowi, ale mu się nie udaje. No cóż - warto próbować - może kiedyś się powiedzie!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga