środa, 24 listopada 2021

Wojna o jutro. Czy o losach ludzkości zadecydujemy my walcząc w przyszłości?!

Całkiem niezły film SF wyprodukowany przez Amazon Prime. Wojna o jutro (The Tomorrow War USA 2021) opowiada o toczącej się w przyszłości wojny ludzkości z kosmitami. Ponieważ jednak ludzie zdecydowanie przegrywają, proszą o pomoc swoich przodków. Władze większości krajów decydują się na wysyłanie w przyszłość swoich obywateli, by walczyli o przetrwanie. 

Ponieważ jednak ochotników jest za mało, do oddziałów wysyłanych w przyszłość kandydaci wybierani są drogą losową. Niewielu wraca, chociaż są tacy, co na trwającą tydzień misję ruszają po raz kolejny.

Jednym z wylosowanych jest były żołnierz, z dyplomem z biologii (co okaże się ważne), któremu nie idzie w interesach Dan Forester (Chris Pratt - Strażnicy galaktyki, Strażnicy galaktyki 2, Jurrasic World, Avengers: wojna bez granic, Avengers: koniec gry, Ona, Zabójcze ciało, Jurassic World: Upadłe królestwo, Pasażerowie). Żegna żonę (Betty Gilpin - Polowanie, The Grudge: Klątwa) i córkę (Ryan Kiera Armstrong - American Horror Story: Podwójny seans, Czarna wdowa, To: rozdział 2), by ruszyć w przyszłość...

Dobrze zrobiony, wciągający, chociaż zbyt długi film (138 min.). Niezłe efekty specjalne, chociaż oczywiście, nie macie co liczyć, na tak oszałamiające, jak w hitach kinowych. Takiego filmu SF o dość dawna nie widziałem. I byłem usatysfakcjonowany, chociaż nie oczekujcie zbyt wiele! Ale kosmiczni najeźdźcy są całkiem nieźli 8-)

Film wyreżyserował Chris McKay, a scenariusz napisał Zach Dean   

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga