piątek, 29 marca 2019

Avengers na końcu swojej drogi?!

Ale to był dobry film! Ostatnie kilkanaście minut oglądałem zszokowany z otwartą buzią pytając się, "dlaczego?", "ale dlaczego?". Takiego zakończenia Avengers: Wojna bez granic (Avengers: Infinity War USA 2018) chyba nikt się nie spodziewał. To była prawdziwa epicka opowieść!

Do tego filmu trzeba się naprawdę przyzwyczaić. Przez kilkadziesiąt minut musimy pogodzić się, że tak naprawdę to nie jest kontynuacja przygód Avengers. Że to film zupełnie inny od poprzednich części. Że do Avengersów dołączają, jako pełnoprawni uczestnicy, bohaterowie filmów: Czarna PanteraDoktor Strange, Thor i Strażnicy galaktyki.
Oraz oczywiście Spider-man! I mamy poczucie, że wydarzy się coś naprawdę ważnego! Baa, że dzieje się coś ważnego!

Nasi bohaterowie muszą się zmierzyć z Thanosem (Josh Brolin - Goonies, Nocna straż, Mutant, Człowiek Widmo, Grindhouse: Planet Terror, Faceci w czerni 3, Everest, Deadpool 2, Sin City - damulka warta grzechu, Strażnicy galaktyki), który zbiera Kamienie Nieskończoności. Te dadzą mu wiele siły na zniszczenie życia w galaktykach. Naprawdę zdumiewające, że twórcy zgromadzili bohaterów tak wielu filmów na jednej scenie i jeszcze całkiem nieźle im wyszło. To prawdziwa uczta dla fanów komiksów i filmów powstających na podstawie rysunkowych obrazków. Za reżyserię tej superprodukcji (bardzo żałuję, że nie widziałem jej w kinie) odpowiadają bracia Joe i Anthony Russo (Kapitan Ameryka i Zimowy Żołnierz, Kapitan Ameryka: wojna bohaterów, Avengers: Endgame). Od początku Avengersi dostają ostre baty, jednak cały czas liczymy na to, że naszym bohaterom uda się wygrać tę nierówną walkę. W końcu do walki o przyszłość życia w kosmosie stają między innymi:
Iron Man - Tony Stark (Robert Downey Jr. - Gothika, Kapitan Ameryka: wojna bohaterów, Przez ciemne zwierciadło, Incerdible Hulk, Avengers, Avengers: Czas Ultrona, Avengers: EndgameIron ManIron Man 2, Iron Man 3, Spider-Man: Homecoming)
Thor (w tej roli Chris Hemsworth - Wyspa strachu, Star Trek, Thor, Thor: Ragnarok, Thor: Mroczny światDom w głębi lasu, Królewna Śnieżka i Łowca, Ghostbusters: Pogromcy duchów, Doktor Strange, W ciemności. Star Trek, Avengers: Endgame, Avengers, Avengers: Czas Ultrona)
Hulk (Mark Ruffalo - Taniec kruka, Dentysta, Wyspa tajemnic, Iron Man 3, Avengers, Avengers: Czas Ultorna, Avengers: Endgame, Miasto ślepców, Thor: Ragnarok,
Kapitan Ameryka (Chris Evans Fantastyczna czwórka, Ant-Man, Push, Avengers, Avengers: Endgame, Kapitan Ameryka, Kapitan Ameryka: pierwsze starcie, Kapitan Ameryka: wojna bohaterów, Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz, Spider-Man: Homecoming, Jekyll, Snowpiercer: Arka przyszłości, Thor: Mroczny świat, Avengers: Czas Ultrona
Czarna Wdowa ( Scarlett Johansson -Atak pająków, Wyspa, Spirit - Duch Miasta, Iron Man 2, Kapitan Ameryka: wojna bohaterów, Lucy, Ghost in the Shell, Pod skórą, Avengers, Avengers: Endgame, Avengers: Czas Ultrona, Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz)
oraz inni:  Doktor Strange, Star Lord, Czarna Pantera...

Nie marnujcie czasu, jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu - natychmiast to zróbcie. Można jeszcze załapać się na seans w HBO.A za miesiąc premiera kolejnej części - Avengers: koniec gry (Avengers: Endgame). Zobaczcie już zwiastun! Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga