piątek, 10 czerwca 2016

Kapitan Ameryka kontra Iron Man czyli Wojna bohaterów

Pomysł wrzucenia wielu bohaterów wielu filmów nie jest nowy jednak za każdym razem zadziwia. Tak jest też w superprodukcji Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (Captain America: Civil War USA 2016).

Fabuła takiego filmu właściwie się nie liczy - przecież i tak wiemy, że wygrają Ci Dobrzy. Przynajmniej tak nam się wydaje. Tym razem jednak twórcy filmu sprawiają nam przykrego psikusa. Avengersi podczas kolejnej akcji odpowiadają za ofiary wśród cywilów. ONZ postanawia objąć nadzorem Superbohaterów. Nie wszyscy jednak zgadzają się na podpisanie "lojalek". Wśród nich jest Kapitan Ameryka, który obawia się, że będzie manipulowany przez rządzących. Dodatkowo pojawia się kolejne zagrożenie i Bohaterowie stają przeciwko sobie...

Brzmi banalnie? No i co z tego? Przecież to komiks. Okazja by zobaczyć mnóstwo efektów specjalnych i pokibicować bohaterom z lat młodości!
Koniecznie trzeba zobaczyć w kinie!

Film wyreżyserowali Anthony Russo i Joe Russo (Kapitan Ameryka i Zimowy Żołnierz), a scenariusz napisali: Christopher Markus i Stephen McFeely (Kapitan Ameryka i Zimowy Żołnierz, Thor: mroczny świat, Kapitan Ameryka: pierwsze starcie, Opowieści z Narnii).

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga