czwartek, 9 czerwca 2016

Nie wywołuj potworów Z lasu!

Kolejny dobry horror. Akcja filmu "Z lasu" (The Hallow lub The Woods Wielka Brytania 2015) toczy się w mrocznym lesie i niesie ze sobą ekologiczne przesłanie. Nie ruszaj lasu bo nie wiesz co może Cię spotkać. 

No może trochę przesadziłem z tym ekologicznym przesłaniem, ale warto zwrócić uwagę na problem, którego muskają twórcy filmów. Rząd Irlandii chce wyprzedać ichniejsze lasy państwowe, a to nie podoba się mieszkańcom. Mieszkańcom, którzy wierzą w potwory leśne i kierują się zasadą "Nie idź na ich terytorium bo oni przyjdą do ciebie". I rzeczywiście kiedy Adam Hitchens (Joseph Mawle - Szepty, Abraham Lincoln: łowca wampirów, Heartless: w świecie demonów) - zajmujący się badaniem lasów wchodzi między drzewa - to sprowadza do domu leśne zło. Adam nie zważa na ostrzeżenia sąsiada - Colma Donnela (Michael McElhatton - serial Gra o tron), który stracił w lesie córkę Corę (Charlotte Williams).
Wkrótce On i jego żona Clare (Bojana Novakovic - Diabeł, Wrota do piekieł), będą musieli stawić złu, które chce odebrać im dziecko.

Irlandzkie wierzenia, mroczny las i mroczny klimat. Naprawdę warto obejrzeć. 

Film  wyreżyserował Corin Hardy, a scenariusz napisali z nim: Olga Barreneche i Felipe Marino.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga