poniedziałek, 20 czerwca 2016

Mroczne Katakumby

Trzeba przyznać, że ten film (Catacombs USA 2007) robi naprawdę spore wrażenie. Zapewne nie są to oryginalne paryskie katakumby, ale czułem się jakbyśmy przemierzali mroczne podziemia stolicy Francji, gdzie przeniesiono setki laty temu szczątki siedmiu milionów zmarłych. 

Główna bohaterka filmu cierpiąca na depresję Victoria (Shannyn Sossamon znana m.in. z Zjadacza grzechów, seriali Moonlight, Jeździec bez głowy oraz Sinister, Sinister 2, Nieodebrane połączenie, Tamten świat samobójców, Dzień, Pożarci) zostaje zaproszona z USA do Paryża przez swoją siostrę Carolyn (Pink - Rollerball) żeby się rozerwać. Siostra zabiera Victorię na imprezę muzyczną do podziemi Paryża, gdzie miały trafić miliony szczątek paryżan, dla których nie było już miejsca na cmentarzach.
Mroczne katakumby, pełne czaszek i kości robią duże wrażenie. Każdy z uczestników imprezy, ściganej przez policję, dostaje latarkę żeby nie zabłądzić w tunelach.
Podczas spotkania jeden z uczestników opowiada o legendzie o zabójcy, który mieszka w Katakumbach i zabija osoby, które zabłądzą. W pewnym momencie Victoria opuszcza towarzystwo i gubi się w korytarzach. W pewnym momencie wydaje jej się, że ktoś zaczyna ją ścigać, a tajemniczy morderca z głową kozła zabija jej siostrę. Rozpoczyna się pościg korytarzami. Trzeba przyznać, że mroczne, klaustrofobiczne tunele mogą spowodować ciary. I tak właśnie jest!

Film wyreżyserowali i napisali scenariusz: Tomm Coker i David Elliot (Obserwator).

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga