środa, 8 czerwca 2016

Cloverfield Lane 10: porwanie psychopaty czy atak chemiczny Obcych?

Trzeba przyznać, że film Cloverfield Lane 10 (USA 2016) ma to coś w sobie. Nic nie jest oczywiste od samego początku i niemal do końca filmu czekamy na odpowiedź, co jest prawdą. 

Niemal do samego końca filmu nie wiemy czy to thriller o psychopatycznym porywaczu, który przetrzymuje swoją ofiarę pod ziemią w schronie przeciwatomowym czy kolejny obraz o inwazji Obcych na Ziemię. A może to połączenie obu koncepcji?


Główną bohaterką filmu jest młoda kobieta Michelle (Mary Elizabeth Winstead - Wyspa Zła, Ring 2, Krwawe święta, Oszukać przeznaczenie 3, The ReturnedGrindhouse: Death Proof, Coś, Abraham Lincoln: Łowca Wampirów). Po kłótni z przyjacielem wyjeżdża, w drodze dochodzi do wypadku i jej samochód wylatuje z drogi.
Michelle odzyskuje przytomność w jakimś pomieszczeniu, z kroplówką i... nogą przywiązaną łańcuchem do ściany. Jest pewna, że została porwana przez psychopatę. Szybko w pomieszczeniu pojawia się Howard (John Goodman - W sieci zła, C.H.U.D, Archanofobia, Kong: Wyspa Czaszki). Uwalnia kobietę i informuje ją, że doszło do ataku chemicznego i wyjście ze schronu nie jest możliwe. Nie wyklucza, że to atak Obcych (zresztą niepokojące doniesienia o tym, co się dzieje w USA kobieta słyszy w radio jadąc samochodem)! Początkowo nie wierzy w to, ale widząc śmierć kobiety przez okno w schronie zaczyna wierzyć, że rzeczywiście coś się stało. Szybko zaprzyjaźnia się z jeszcze jedną osobą, która znalazła się w schronie - Emmettem (John Gallagher Jr), który budował podziemne pomieszczenia. Nie wdając się w szczegóły ostatecznie Michelle wychodzi ze schronu...

Reżyserem filmu jest debiutant Dan Trachtenberg (Czarne lustro 3), a scenariusz napisali: Matthew Stuecken, Josh Campbell, Damien Chazelle (Ostatni egzorcyzm: część 2).


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga