poniedziałek, 1 czerwca 2020

Fantastyczne zwierzęta. Ucieczka Grindelwalda

Kontynuacja Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć (czytaj recenzje) - Zbrodnia Grindelwalda (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald USA, Wielka Brytania 2018) na początku nudzi, ale później robi wrażenie, zwłaszcza w końcówce. Naprawdę warta polecenia produkcja fantasty na podstawie scenariusza J.K. Rowling. 

Tym razem Gallertowi Grindelwaldowi (Johnny Deep - Koszmar z ulicy Wiązów, Edward Nożycoręki, Freddy nie żyje, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Dziewiąte wrota, Żona astronauty,  Mroczne cienie, Z piekła rodem, cykl Piraci z Karaibów, Sekretne okno, Jeździec bez głowy i Sweeney Todd) udaje się uciec z więzienia i zamierza zawładnąć światem.
Przeciwstawić może mu się tylko Dumbledore (Jude Law - Kapitan Marvel, Król Artur: Legenda miecza, Windykatorzy, Gattaca - szok przyszłości, eXistenZ, A.I. Sztuczna inteligencja, Sky kapitan i świat jutra, Sherlock Holmes, Epidemia strachu) wraz z Newtem Scamanderem (Eddie Redmayne - Czarna śmierć, Jupiter: Intronizacja, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć). Ten pierwszy nie chce jednak stanąć do bezpośredniej walki! Grindelwaldowi udaje się znaleźć całkiem sporo osób, które chcą z nim walczyć o zawładnięcie światem. Sama końcówka naprawdę robi spore wrażenie, zwłaszcza jak Grindelwad pokazuje co może stać się z Ziemią, jeżeli pozostanie ona w rękach ludzi - wybuch bomby atomowej, walki z nazistami... Akcja filmu rozpoczyna się w 1927 roku.

Mamy w tej części też całkiem sporo nawiązań co cyklu o Harry Potterze, które zadowolą jego fanów! A przed nami jeszcze trzy części! Następna w przyszłym roku. Ciekawy jestem jak rozwinie się uniwersum Harry Pottera.

Reżyserem filmu jest David Yates (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Insygnia śmierci cz. 1, cz. 2, Tarzan), a scenariusz napisała J.K. Rowling.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga