piątek, 8 stycznia 2021

Na tylnym siedzeniu z Rahimem

Książka dla miłośników twórczości Rahima, znanego między innymi z zespołów Paktofonika i Pokahontaz, ale także dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, jak się rodził w Polsce hip hop. Ponieważ od zawsze słuchałem Paktofoniki, bardzo mnie ucieszyło, że wydawnictwo SQN wydało w 2020 roku książkę "Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia" sygnowaną przez Sebastiana Salberta czyli Rahima i Przemysława Corso. 

Za bardzo rozpisywać się nie będę. To szybkie czytadło, jak ktoś się zaweźmie to przeczyta jednego dnia. Szczególnie ciekawe są te historie dotyczące patologii które można było spotkać w latach 90. na hip hopowej scenie.

Zwłaszcza ze strony wydawnictw, które wykorzystując niewiedzę młodych ludzi oszukiwały ich, i nie raz zdarzało się, że muzycy musieli dopłacać do wydanych płyt. Akurat w tym momencie trochę brakuje nazwisk oszustów.

Możecie się też z tej książki dowiedzieć, dlaczego Rahim i Fokus nie zarobili na pierwszej płycie Paktofoniki, czy skład PFK darzył się sympatią z Kalibrem 44 i jak rozwijała się kultura graffiti na Śląsku. Rahim opowiada też o pracy nad filmem "Jestem Bogiem" (czytaj recenzję) oraz o roli, jaką Paweł Sito odegrał w historii PaktofonikiBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga