wtorek, 11 września 2018

Niepamięć czyli zemsta po latach...

Od czasu do czas, jak już pewnie zauważyliście, recenzuję filmy, które nie są horrorami, SF czy katastroficznymi. Film "Niepamięć" (Remember Kanada, Meksyk, Niemcy, RPA 2015) opowiada o mężczyźnie, który po kilkudziesięciu latach szuka kata z Auschwitz.  

86-letni Zev Gutmann (Christopher Plummer - Nosferatu w Wenecji, Star Trek VI, Wilk, 12 Małp, Koszmar o północy, Opętanie, Dracula 2000, Ostatnia stacja, Ksiądz) po śmierci żony dostaje od kolegi z ośrodka spokojnej starości nazwisko i cztery adresy, pod którymi mieszkają w USA i Kanadzie osoby o takich danych.
Starszy mężczyzna cierpi na demencję i może liczyć jedynie na list ze wskazówkami, który dostał od przyjaciela - Maxa Rosenbauma (Martin Landau - Z Archiwum X: pokonać przyszłość, Dark Horse, Miasto cienia, Jeździec bez głowy, Stwór, Alone in the Dark, Powrót, Meteoryt, Alien Attack), który także stracił rodzinę w Auschwitz, a po wojnie był współpracownikiem Szymona Wiesenthala i szukał nazistów.  Naprawdę mocna opowieść o zemście po latach. O poszukiwaniach zbrodniarza po kilkudziesięciu latach od masowych mordów w niemieckim obozie zagłady Auschwitz. Żadnych szczegółów Wam nie zdradzę żeby nie zepsuć przyjemności z oglądania!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga