niedziela, 7 sierpnia 2011

Świetny Ksiądz

Ksiądz (Priest USA 2011) nie jest może czymś co otworzy nowe drogi w historii horroru, ale za to ogląda się świetnie. Więc zdecydowanie polecam tym co nie widzieli! 

Film wszedł do kin z dużą pompą, były reklamy, a plakaty i zwiastuny zachęcały ze wszystkich stron. Aż żałuję, że nie zdecydowałem się pójść (sam zresztą nie pamiętam czemu). Okazało się bowiem, że ogląda się Księdza z wielką przyjemnością i zainteresowaniem. I 3 D nam tak naprawdę do niczego nie jest potrzebne (już kilka razy pisałem, że nie jestem wielkim fanem tej nowinki). Oczywiście, nie napiszę, że z napięciem czekałem jak to się skończy. Bo tu akurat niespodzianki nie było. A zakończenie zwiastuje nam kolejną część.
Osoba reżysera - Scotta Stewarta, znanego z Legionu, zapowiadała dobrą zabawę. Zresztą reżyser wziął na warsztat komiks autorstwa słynnego Min-Woo Hyunga. Scenariusz do filmu napisał Cory Goodman
Film opowiada o Księdzu (Paul Bettany - Legion, Turysta), który zmuszony jest do powrotu do walki z wampirami. Akcja dzieje się w przyszłości - ziemia jest zniszczona, apokaliptyczny obraz robi naprawdę duże wrażenie. To obraz ziemi po zakończeniu zwycięskiej wojny z wampirami, które podobno wyginęły, chociaż ich królowej nigdy nie znaleziono. W tej scenerii złe moce porywają córkę naszego Księdza. On sam nie wie, że przyjdzie mu walczyć z byłym kompanem, z którym wcześniej szukał królowej, a o którym myślał, że ten zginął (Karl Urban - Władca pierścieni, Statek - widmo, Kroniki Riddicka, Doom, Star Treak, I zapadła ciemność, Sędzia Dredd). Księdzu pomaga Kapłanka (Maggie Q) i narzeczony jego córki Hicks (Cam Gigandet - Zmierzch, Pandorum, Nienarodzony). Ta trójka rusza do walki z pociągiem pełnym wampirów, który mknie do wielkiego miasta rządzonego przez Kościół, a wcześniej chronionego przez Księdza! Tymczasem za Księdzem jego duchowni przełożeni (którzy nie zgodzili się na szukanie jego córki) wysyłają wyszkolonych księży - zabójców! Do pierwszego starcia dochodzi w Jerycho ...  
W Księdzu możemy zobaczyć jeszcze: 
Brada Dourifa (Halloween 1 i 2, Oczy Laury Mars, Desire, the Vampire, Diuna, Laleczka Chucky, Egzorcysta 3, Critters 4, Armia Boga: Proroctwo, Strażnik Dusz, Duch, Władca Pierścieni, Vlad, The Devill's Due at Midnight, Puls, Death and Cremation)
Christopher Plummer (Nosferatu w Wenecji, Star Trek VI, Wilk, 12 Małp, Koszmar o północy, Opętanie, Dracula 2000, Ostatnia stacja)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga