sobota, 2 marca 2024

Kultowe filmy SF: Predator 2

Druga część Predatora podobała mi się zdecydowanie bardziej niż ta pierwsza, z Arnoldem Schwarzennegerem. W Predatorze 2 (USA 1990) gwiazdą jest twardy glina z Los Angeles, którego gra Danny Glover.

Akcja filmu toczy się kilkanaście lat po tym, jak kosmiczny łowca zmasakrował oddział amerykańskich najemników w południowoamerykańskiej dżungli. Tym razem Predator (Kevin Peter Hall) rusza na polowanie w Los Angeles, które zmaga się z krwawą wojną gangów. Nie dość więc, że gangsterzy zabijają siebie, świadków ich starć, policjantów i wiele innych osób. To jeszcze na mieszkańców poluje jakiś kosmiczny bandzior.

Ale porucznik Harrigan (Danny Glover) nie należy do tych co się dają zastraszyć i sam zaczyna polować na Predatora. Jednocześnie musi ścierać się z jakąś agencją rządową, która chce przejąć Kosmitę. Jak możecie się domyślić wszystko kończy się...

Uwielbiam stare filmy SF i horrory z lat 80. i początku lat 90, na nich się wychowałem i mam do nich wielką słabość. Dlatego od czasu do czasu lubię sobie przypomnieć najbardziej znaczące tytuły. Co i Wam polecam, zwłaszcza, że na platformie Disney Plus jest ich mnóstwo!

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga