poniedziałek, 10 lipca 2023

Filmy katastroficzne sprzed lat: Twister!

Takich filmów katastroficznych, jak kilkanaście lat temu już się niestety nie kręci. Takich, gdzie nie tylko chodzi o efekty specjalne, ale też o fabułę, która wciąga i każe kibicować głównym bohaterom aż do finału, zwykle szczęśliwego. Takimi filmami były właśnie Twister (USA 1996), Dzień zagłady, Góra Dantego 2012, Wulkan, Armageddon, czy Pojutrze

Twister to opowieść o łowcach burz, którzy chcą stworzyć skuteczniejszy system wykrywania i informowania o tornadach. System, który pozwoli ludziom na ratowanie swojego życia. Jo Harding (Helen Hunt) straciła w dzieciństwie ojca, który został porwany przez tornado, gdy ratował rodzinę.

Po latach kobieta walczy o to, by system ostrzegania przed kataklizmami stał się skuteczniejszy. Z jej ekipą naukowców rywalizują inne grupy. Każda z nich staje oko w oko ze śmiercią, bo to żywioł, którego nie da się okiełznać. A tornada niszczą kolejne miasteczka... Świetne są sceny, gdzie tornado atakuje kino samochodowe, którego widzowie oglądają kultowy horror Lśnienie.

Reżyserem filmu jest słynny Jan De Bont, a scenariusz napisali: Michael Crichton i Anne-Marie Martin. Zdecydowanie polecam! 

Moja ocena: 7/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga