sobota, 10 czerwca 2023

Drugi sezon Czasu honoru: kontynuacja warta oglądania!

Drugi sezon Czasu honoru (Polska 2009) jest co najmniej równie dobry, co pierwsza część. Znowu emocjonujący, dobrze nakręcony i zagrany, z emocjonującą fabułą, opartą na prawdziwych zdarzeniach z czasów II wojny światowej.

Tym razem akcja toczy się wokół przygotowań do uprowadzenia niemieckiego konwoju przewożącego pieniądze z banku. Władek (Jan Wieczorkowski) zatrudnia się w Reichsbanku, skąd zamierza doprowadzić do uprowadzenia ciężarówki z gotówką. Tymczasem do Warszawy przyjeżdża następca Kellera - Lars Rainer (Piotr Adamczyk). Szuka działających w podziemiu polskich "cichociemnych".

W drugim sezonie jest też wiele opowieści o związkach miłosnych Polaków, zatrzymaniach, torturach, życiu w getcie itd. Naprawdę robią duże wrażenie. 

Ten serial potwierdza, że Polacy umieją w seriale, potrafią zrobić je bardzo dobrze. Od scenariusza aż po scenografię i kostiumy. Za każdym razem też piszę kiedy jest dobry dźwięk, bo to niestety w rodzimych produkcjach nie jest oczywiste. I jeszcze świetna muzyka Bartosza Chajdeckiego. Zdecydowanie polecam! Serial znajdziecie na TVP VOD.

Serial wyreżyserowali: Michał Kwieciński, Michał Rosa i Grzegorz Kuczeriszka. Scenariusz napisali: Jarosław Sokół, Jerzy Matysiak.Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga