środa, 16 października 2019

Halloween: 20 lat później - powrót Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis wraca jako główna bohaterka kolejnej odsłony cyklu Halloween. Ukrywa się przed Michaelem Myersem pracując, jako dyrektorka szkoły. Jak może chroni swojego syna przed powrotem zabójcy w masce, któremu cudem umknęła w przeszłości.  

Laurie Strode, a raczej obecnie Keri Tate (Jamie Lee Curtis - Halloween, Halloween 2, Halloween: Powrót, Wirus, Mgła, Bal Maturalny) filmem Halloween: 20 lat później (Halloween H20: 20 Years Later USA 1998) wraca do cyklu po 17 latach!
W filmie Steve Minera (Dom, Czarnoksiężnik, , Dzień żywych trupów, The Gates: Za bramą tajemnic, Aligator - The Lake Placid, Piątek trzynastego 3, Piątek trzynastego 2, The Gates: Za bramą tajemnic), pod przybranym nazwiskiem pracuje w prywatnej szkole w Summer Glen, jako dyrektorka. Wcześniej upozorowała swoją śmierć. Teraz ma romans z kolegą z pracy i syna, o którego bezpieczeństwo bardzo się obawia. Tak jak i o swoje. Ma koszmary i przeczucie, że Myers, jej brat, wróci by dokończyć swojego dzieła. Boi się mimo, że Myers miał zginąć w pożarze w poprzedniej, szóstej części - Klątwie Michaela Myersa. 17-letniego Johna (Josh Hartnett - Helloween Resurrection, , 30 dni mroku, Sin City - Miasto grzechu, Dolina Bogów, Dom grozy, Oni) jednak coraz bardziej denerwują ograniczenia wprowadzane przez matkę w okolicach dnia Halloween. Pewnego dnia postanawia jej nie posłuchać i pozostać w szkole mimo, że większość uczniów wyjeżdża na wycieczkę. To dzień Halloween! I właśnie tego dnia, tak jak się obawiała Laurie - jej brat wraca i zaczyna jej szukać!  Aż do robiącego wrażenie finału! Aż ciary przechodzą, jak patrzą na siebie przez drzwi!

Kolejny tytuł związany z Halloween, który zaplanowałem sobie na październik. Dobrze jest dobrze przygotować się do Halloween 8-) Film, mimo upływu lat (już ponad 20 lat) ogląda się całkiem nieźle. Śmiem twierdzić, że cykl z Michaelem Myersem nie zestarzał się i dalej świetnie się go ogląda. Dobrze, że twórcy filmu znowu postanowili zatrudnić Jamie Lee Curtis. Dodaje ona zdecydowanie filmowi kolorytu. Nic dziwnego, wszakże od roli w dwóch pierwszych częściach zaczęła się jej kariera. Niestety, mimo planów nie udało się zatrudnić, jako reżysera Johna Carpentera, twórcy pierwszej części Halloween. Ale udało się zaangażować w film Steve Minera, twórcy dwóch pierwszych części Piątku trzynastego! I znowu dobra muzyka, chociaż nie tak dobra, jak ta autorstwa Carpentera z pierwszej części. Akcja toczy się 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części.  I na tej części mogłaby się skończyć, ale jak wiemy powstały kolejne...


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga