poniedziałek, 14 października 2019

Dark 2: Dlaczego doszło do apokalipsy...?

Drugi sezon (czytaj recenzję pierwszej serii) Dark 2 (2019) rozkręca się powoli, czasami trudno jest się też połapać w akcji i w bohaterach, bo toczy się ona w różnych czasach, a te same osoby wyglądają tam trochę inaczej. Jednak ostatecznie niemiecki serial wiele nam wyjaśnia i z odcinka na odcinek dowiadujemy się coraz więcej czekając na zapowiadaną apokalipsę.
Trudny film do oglądania. Raz, że wymaga dużej uwagi (najlepiej obejrzeć wszystkie odcinki na jeden raz), to dodatkowo jest bardzo mroczny. Do tego świetna muzyka. Ciężko się ogląda widząc nieuchronnie zmierzającą do tragicznego końca akcję. Kolejni bohaterowi, mieszkańcy miasteczka Winden używają machiny czasu do podróży w czasie, a twórcy filmu nie dają nam prostych odpowiedzi. Wiele zależy od tego jak sami zinterpretujemy toczącą się akcję i poszczególne wydarzenia. Czy uznamy, że wszyscy bohaterowie są źli, czy może ktoś z nich zyska nasza sympatię?  Tak naprawdę samą akcję trudno opisać - lepiej obejrzyjcie sami! Nie będziecie żałować!
Pytanie tylko czy twórcy serialu i szefowie Netflixa nie będą żałować nakręcenia trzeciej części. Sam mam wątpliwości czy kontynuacja powinna powstać...


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga