środa, 8 maja 2024

Polskie seriale: Morderczynie

Polski serial Morderczynie (Polska 2023) powstał na podstawie powieści Katarzyny Bondy. Nie zachwyca, ale jest kolejną solidną krajową produkcją kryminalną, którą można z przyjemnością obejrzeć. 

Bohaterkami serialu są przede wszystkim kobiety, nic więc dziwnego, że historia zabójstwa byłego policjanta (Tomasz Schuchardt) jest opowiadana z ich perspektywy. Ale nie tylko... 

Główna bohaterka policjantka Karolina (Maja Pankiewicz) szuka swojego zaginionego ojca - funkcjonariusza, który przedwcześnie odszedł na emeryturę.

Pewnego dnia w garażu domu swojej matki (Izabela Kuna) odnalezione zostanie ciało zamordowanego Grzegorza Kellera. Pod zarzutem zabójstwa zostaje zatrzymana jego żona. Karolina stara się odnaleźć prawdziwych sprawców zabójstwa, a jednocześnie uczestniczy w dochodzeniu policyjnym dotyczącym zabójstwa pewnego mężczyzny. Szybko okazuje się, że ojciec Karoliny mógł być zamieszany w handel ludźmi. Młoda policjantka nie wierzy jednak, że używający przemocy w domu były policjant został zamordowany przez jej matkę...

Dobrze, sprawnie zrobiony serial, wyreżyserowany przez Kristoffera Rusa, co ciekawe znanego przez twórcę filmu dla dzieci "Za duży na bajki", naprawdę może się podobać. Dobre zdjęcia i dźwięk to duże plusy. Dodatkowo dobrze dobrane aktorki. Naprawdę warto obejrzeć!Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga