poniedziałek, 13 września 2021

"Niewinny". Kolejna książka Harlana Cobena, na podstawie której powstał serial Netflix

Harlan Coben jest coraz bardziej eksploatowany przez Netflix, a kolejne ekranizacje jego książek trafiają do widzów. Tym razem, w kwietniu 2021, premierę miał "Niewinny" (The Inocent Albatros 2021, wydanie 17), książka napisana w 2005 roku, a wznowiona przy okazji ekranizacji, powstałej w Hiszpanii. 

Jak zwykle czyta się bardzo dobrze i szybko, świeże pomysły, zwroty akcji, emocjonująca fabuła. To wszystko powoduje, że masz chęć zakończyć, dopiero po ostatnim zdaniu. Oczywiście Cobena nie można czytać zbyt często, bo jego książki stają się przewidywalne, ale raz na jakiś czas zdecydowanie warto!


Tym razem Coben opowiada o młody mężczyźnie, który kilka lat wcześniej wdał się w tragiczną bójkę, która zakończyła się przypadkową śmiercią jego przeciwnika. Przypadkową, czy nie, Matt Hunter dostał kilka lat więzienia. Po wyjściu na wolność zostaje zatrudniony w firmie prawniczej, w której pracuje jego brat, poznaje piękną kobietę, która zachodzi z nim w ciążę, chcą kupić nowy dom, aż pewnego dnia... No właśnie jak to w książkach Cobena następuje "pewien dzień". I tego pewnego dnia Matt dostaje na telefon zdjęcie swojej żony z innym mężczyzną. Czy kobieta go zdradza? Dlaczego Matt zaczyna być śledzony, a w jego domu pojawia się dawna koleżanka ze szkoły, obecnie policjantka? 

Poczytajcie, naprawdę warto (jak większość książek tego autora). Jaki jest serial jeszcze nie wiem, ale zapewne w najbliższych tygodniach go zobaczę. Na razie warto zobaczyć zwiastun, wydaje się ciekawy. 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga