poniedziałek, 28 grudnia 2020

Autentyczny egzorcyzm w filmie dokumentalnym Williama Friedkina

Na Netflixie możecie zobaczyć film dokumentalny twórcy "Egzorcysty" Williama Friedkina - "The Devil and Father Amorth" (USA 2017). Opowiada historię prawdziwego egzorcyzmu przeprowadzonego przez watykańskiego egzorcystę - ojca Gabriela Amortha. 

O tym filmie dowiedziałem się oglądając dokument "Na wiarę. "Egzorcysta" Williama Friedkina (Leap of Faith USA 2019), w którym reżyser opowiada o swoim najsłynniejszym dziele. Wspomina między innymi o tym autentycznym egzorcyzmie kobiety, który udało mu się zarejestrować dzięki zgodzie ojca Amortha.

Reżyser mógł nagrywać egzorcyzm Christiny sam za pomocą jednej kamery.

Zarejestrowane sceny robią niesamowite wrażenie, zwłaszcza jak wierzymy, że do opętań rzeczywiście dochodzi, a Kościół katolicki do walki z nimi wystawia egzorcystów. Film konfrontowany jest z lekarzami, którzy oceniają to co widzą i przedstawiają swój, naukowy punkt widzenia. Od Was zależy, czy uwierzycie w autentyczność egzorcyzmu, czy też w opinie medyków.  

Ojciec Gabriel Amrth zmarł w 2016 roku wkrótce po zarejestrowaniu dziewiątego, jak się okazało nieudanego egzorcyzmu Christiny...
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga