niedziela, 28 kwietnia 2019

Liga Sprawiedliwości czyli Superman musi wrócić!

Pamiętacie jeszcze film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości? Jeśli nie to przeczytajcie RECENZJĘ (jeśli tak, to też przeczytajcie 8-)). Superman ginie w finale filmu po walce z Batmanem. Teraz gdy Ziemi grozi inwazja Obcych - okazuje się, że jednak jest on niezbędny by ochronić ludzkość przed zagładą. Przyznaje to nawet Człowiek - Nietoperze! Koniecznie obejrzyjcie film Liga Sprawiedliwości (Justice League Kanada, USA, Wieka Brytania 2017)

W obliczu grożącej Ziemi zagłady superbohaterowie tworzą Ligę Sprawiedliwości, która ma obronić ludzkość.
W jej skład wchodzą: Batman (Ben Affleck - Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, The Batman, Liga Samobójców, Daredevil, Zapłata, Armageddon, Odwieczny wróg, Buffy - postrach wampirów), Wonder Woman (Gal Gadot - Batman v Superman, Wonder Women), Flash (Ezra Miller - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Fantastyczne Zwierzęta - Zbrodnie Grindelwalda, Batman v Superman, Liga Samobójców), Aquaman (Jason Momoa - Conan Barbarzyńca, Gra o tron, Aquaman, Batman v Superman, Wilki) i Cyborg (Ray Fisher - Batman v Superman). Jak widzicie niezła więc paka! Ale niestety to za mało na Stepppenwolfa (Ciaran Hinds - Kobieta w czerni, Excalibur, Mary Reilly, Lara Croft Tomb Rider, Upiór w Operze, Góra czarownic, Rytuał, Ghost Rider 2  i jego armię demonów!  Niezbędny jest Superman (Henry Cavill - Hellraiser: Hellworld.com, Gwiezdny pył, Nienasycony, Immortals.Bogowie i Herosi, Człowiek ze stali Batman v Superman). I przyznaje to sam Batman. Pozostaje więc...

Film jest mocno krytykowany przez krytyków i fanów, nawet miłośników DC. Mnie się jednak podobał. Mroczny klimat zagrożenia Ziemi, osamotnieni superbohaterowie sami ze świadomością, że sami sobie nie poradzą ze Stepppenwolfem. I poczucie beznadziei w związku z tym, że przecież najmocniejszy z nich nie żyje, zabity przez Batmana. Jest sporo absurdów i idiotyzmów, strasznie słaby zły charakter, ale mnie się film spodobał. Jeżeli ktoś Wam będzie odradzał - obejrzyjcie sami i wyróbcie sobie zdanie na podstawie seansu, a nie czyjejś opinii! 

Film wyreżyserował  Zack Snyder (Człowiek ze stali, 300, Świt żywych trupów, Watchman: Strażnicy, Sucker Punch, Batman v Superman).

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga