środa, 29 stycznia 2014

Człowiek ze stali przylatuje by uratować świat!

Kolejny amerykański film o superbohaterze. Człowieka ze stali (Man of Steel; USA, Wielka Brytania, Kanada 2013) ogląda się świetnie - jak to wszystkie tego typu superprodukcje!

Głównym bohaterem jest jak sam tytuł wskazuje Człowiek ze stali - Superman (Henry Cavill - Hellraiser: Hellworld.com, Gwiezdny pył, Nienasycony, Immortals.Bogowie i Herosi), który zaraz po urodzeniu został wysłany ze swojej rodzinnej, ginącej właśnie planety przez ojca - Jora-El (Russel Crowe - Gladiator, Pan i władca: na krańcu świata, Robin Hood) na Ziemię. Nie wie jednak, że jego ojciec szybko ginie, a ścigać go będzie buntownik z jego macierzystej planety - generał Zod (Michael Shannon - Martwe ptaki).

Film wyreżyserował Zack Snyder (300, Świt żywych trupów, Watchman: Strażnicy, Sucker Punch), a scenariusz napisał David S. Goyer (Szatańskie zabawki, Władca marionetek, Arkadia, Kruk 2, Mroczne miasto, Nick Fury, Blade 1-3, Batman - Początek, Jumper, Nienarodzony, Ghost Rider iGhost Rider 2).

Oczywiście film opowiada o wielu bohaterskich czynach naszego głównego bohatera, który już od najmłodszych lat pomaga i ratuje ludzi. Dopiero po jakimś czasie orientuje się, że ma przez to spore problemy... 

 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga