poniedziałek, 13 kwietnia 2020

Koszmarne Najście

Trochę się bałem oglądać ten film. Zwiastun zapowiadał naprawdę ostry film. I rzeczywiście Najście (À l'intérieur Francja 2007) to koszmarna opowieść o ciężarnej kobiecie zaatakowanej w domu przez bezlitosną, tajemniczą napastniczkę. Jest krwawo, okrutnie, a twórcy filmu nie mają żadnych oporów by pokazać nam lekko szokujące sceny. 

Sarah (Alysson Paradise) ma wypadek samochodowy, w którym ginie jej przyjaciel (mąż?). Kobieta jest w ciąży. Kilka miesięcy później widzimy ją w szpitalu, w którym lekarz bada płód i zapowiada poród na następny dzień. Dzień po Wigilii Bożego Narodzenia.
Kobieta spotyka jeszcze w szpitalu dziwaczną pielęgniarkę (Dominique Frot), która opowiada jej o swoim pierwszym porodzie, który kończy się śmiercią dziecka.
Sarah odmawia spędzenia wigilii z matką (Nathalie Roussel), na następny dzień ma ją odwieźć do szpitala jej redaktor naczelny (François-Régis Marchasson) - kobieta jest fotoreporterem. Kiedy w domu powoli przygotowuje się do spania do drzwi ktoś zaczyna stukać. Tajemnicza kobieta (Beatrice Dalle - Czas wilka, Sabat czarownic) chce by jej otworzyć drzwi, okazuje się, że zna Sarę. Ostatecznie dostaje się do mieszkania i zaczyna się polowanie na właścicielkę. Okazuje się, że interesuje ją dziecko Sary....

Bardzo mroczny, brutalny film, pełen okrucieństwa, krwi i bezwzględności. Podczas jednej ze scen musiałem odwrócić wzrok. Dodatkowo klimatyczna muzyka. Polecam, ale zastanówcie się czy chcecie to oglądać. Ten film to nie są rurki z kremem... Ten film na pewno Was zaszokuje! Przypomniał mi, dużą dawką okrucieństwa Frontier(s)

Film wyreżyserowali i scenariusz napisali: Alexandre Bustillo (Letherface, ABCs of Death 2, Livid, Aux yeux des vivants) i Julien Maury (Letherface, ABCs of Death 2, Livid, Aux yeux des vivants).


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga