sobota, 1 grudnia 2018

Piraci z Karaibów na skrzyni umarlaka

Ufff, nadrabiam opisywanie cyklu Piraci z Karaibów. Tym razem obejrzałem Skrzynię umarlaka (Pirates of the Carribbean: Dead Man's Chest USA 2006).

Film, jak zawsze, ogląda się bardzo dobrze. Jest dużo humoru, fajne pomysły i świetny w roli Jacka Sparrowa czyli Wróbla Johnny Depp (grał m.in. w Koszmarze z ulicy Wiązów, Edwardzie Nożycorękim, Freddy nie żyje, Dziewiątych wrotach, Żonie astronauty, Jeźdźcu bez  głowy, Mrocznych cieniach, Z piekła rodem, cyklu Piraci z Karaibów, Sekretne okno, Sweeney'u Todd, Fantastycznych zwierzętach: Zbrodni Grindelwalda).
Tym razem Jack musi spłacić dług zaciągnięty wobec kapitana Latającego Holendra. Nie zginie, jeśli odnajdzie Skrzynię Umarlaka, w której znajduje się serce właśnie kapitana Davy'ego Jonesa (Bill Nighy - Upiór w Operze, Underworld, Wysyp żywych trupów, Autostopem przez Galaktykę, Underworld 2, Załoga G, Underworld 3, Pamięć absolutna, Gniew Tytanów, Golem z Limehouse, Ja, Frankenstein, Harry Potter i Insygnia śmierci). Nie odnajdzie i nie zabije go, bo serce dalej żyje! Losy Jacka znowu będą zależeć od pary narzeczonych: Willa Turnera (Orlando Bloom - cykl Piraci z Karaibów, Troja, trylogia Władca Pierścieni, trylogia Hobbit) i Elizabeth Swann (Keira Knightley - cykl Piraci z Karaibów, Nie opuszczaj mnie, Everest, Obłęd, Gwiezdne wojny 1 - mroczne widmo) - córki gubernatora Swanna (Jonathan Pryce - cykl Piraci z Karaibów, Nieustraszeni bracia Grimm, serial Gra o tron, Miłość wilkołaka, Coś paskudnego tu nadchodzi). Atrakcji jest naprawdę dużo, chyba aż za dużo, bo film trwa 2,5 godziny.


Film wyreżyserował Gore Verbinski (Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły, Jeździec znikąd, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, The Ring, Heavy metal), a scenariusz napisali: Ted Elliott i Terry Rossio (Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły, Jeździec znikąd, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach). 


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga