sobota, 15 grudnia 2018

Super 8 czyli powrót do przeszłości

Super 8, podobnie jak serial Stranger Things z Netflixa przypomina mi dawne filmy z lat 80, produkcji Spielberga i innych. Miły powrót do przeszłości. 

Film Super 8 (USA 2011) opowiada o grupie młodych ludzi, którzy nagrywając amatorski film z zombie są świadkami katastrofy kolejowej (ta scena wgniecie Was w fotel, czy to na czym będziecie siedzieć!). Zaraz po tym zdarzeniu zaczynają się w ich miasteczku dziać zadziwiające rzeczy, a na miejscu wypadku pojawia się wojsko. I oglądajcie ten film do samego końca, po napisach będziecie mieli okazję zobaczyć produkcję naszych młodych bohaterów.


Film wyreżyserował (i scenariusz napisał) J.J. Abrams (Projekt Monster,  Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, W ciemności. Star Trek, Star Trek, Zagubieni), Stworzył historię opowiedzianą w prosty sposób. Bez nadmiernych komplikacji i filozofowania. Bez nadmiernej przemocy. Możesz spokojnie siąść przed telewizorem ze swoim dzieckiem. Tak jak we wczesnym Spielbergu 8-), który zresztą jest producentem Super 8.
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga