piątek, 22 maja 2020

Piotrek trzynastego po raz drugi. W obsadzie Grabaż

Obawiałem się czy po pierwszej, naprawdę dobrej części polskiej parodii horrorów (czytaj recenzję) Piotrek The 13Th2: Skórza twarz (Polska 2013) będzie równie dobry. I był! Co prawda, już takiego "woow" nie było, bo wiedziałem czego się spodziewać, ale oglądałem z przyjemnością i uśmiechem na twarzy. I jeszcze w epizodzie Krzysiek Grabowski zwany Grabażem.

Tym razem nasi bohaterowie wracają na Mazury, by odszukać zwłok jednego ze swoich przyjaciół. Domaga się tego jego brat bliźniak. No więc wracają i znowu wpadają w ręce seryjnego mordercy. Tym razem z piłą mechaniczną.
Będzie zabawnie i krwawo! Niektóre dialogi naprawdę świetne, a wstęp w wykonaniu Przemysława Bluszcza, przypominający występy Bogusława Wołoszańskiego, naprawdę znakomity


I tym razem reżyserowi, scenarzyście i tytułowemu Piotrkowi - Piotrkowi Matwiejczykowi (cykl Piotrek trzynastego, Koszmar minionej zimy, Ostatnie drzewo po lewe, Voodoo Tata) udało się zaprosić na plan filmowy znamienitych aktorów, m.in. Andrzeja Grabowskiego, Marcina Bosaka, Edwarda Linde-Lubaszenkę, Przemysława Bluszcza oraz Grzegorza Halamę i mnie bardzo bawiącego Grabaża, znanego z zespołów Pidżama Porno i Strachy na Lachy, który cytował niektóre kultowe teksty piosenek tej pierwszej kapeli.

Cały film możecie zobaczyć na YouTube:Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga