czwartek, 14 listopada 2019

Koszmarna Trauma

Każdy rodzic wie co to jest obawa o bezpieczeństwo dzieci. Ciężko jest oglądać filmy o wypadkach, których ofiarami padają dzieci. Tak jest właśnie z filmem Trauma (Fractured USA 2019), który możecie zobaczyć na Netflixie. 

Strasznie ciężki i mroczny film. Oglądając Traumę stresujemy się coraz bardziej zastanawiając się co jeszcze może się wydarzyć. I dlaczego jest jak jest (spokojnie, zaraz dojdę do fabuły). Martwimy się o dziecko, nie wiemy co się dzieje z jego matką. Przeżywamy koszmar razem z ojcem.
No właśnie. Ray Monroe (Sam WorthingtonTerminator 4, Avatar, Starcie Tytanów, Dracula Year Zero, Gniew Tytanów, Chata, Everest, The Titan, Manhunt: Unabomber), zmagający się z chorobą alkoholową podróżuje z żoną Joanne (Lily Rabe - cykl American Horror Story) i córką Peri (Lucy Capri). Podczas postoju na stacji benzynowej dochodzi do tragicznego wypadku, przestraszna przez psa dziewczynka spada z dużej wysokości, uderzając głową o beton. Rodzin postanawia sama dojechać do szpitala, uważając, że dziecko szybciej uzyska pomoc niż czekając na przyjazd karetki. 
Joanne z Peri po przyjeździe do szpitala udają się na oddział szpitalny, gdzie dziewczynka ma przejść tomografię głowy. Mijają godziny i nie wracają. Ray jest coraz bardziej zaniepokojony. Twórcy filmu sugerują, że mogło dojść do porwania na narządy do przeszczepu. Sytuacja staje się coraz bardziej podejrzana, bo personel szpitala twierdzi, że mężczyzna dotarł do szpitala sam... 
Dalej Wam już oczywiście nie napiszę co się działo. 

Polecam - naprawdę mocny film w reżyserii Brada Andersona (Alcatraz, Pragnienie ciszy, Mechanik, Sesja 9, Titans, Grzesznica, Częstotliwość, Człowiek z Wysokiego Zamku, Fringe, Mistrzowie Horroru) i scenariuszem Alana B. McElroy (Potępiony 2, Droga bez powrotu, Spawn, Halloween 4, Bonesaw, Thr3e). 

Nie zrażajcie się ewentualnymi krytycznymi recenzjami w internecie. To naprawdę dobry film! 


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga