czwartek, 7 listopada 2019

X-Men: czy można zmienić przyszłość?!

Trochę już zapomniałem, jak się ogląda cykl X-Mena. Nie widziałem chyba, żadnego z filmów z tej serii od kilku lat. Przyszedł czas na nadrobienie zaległości i seans z filmem X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (X-Men: Days of Future Past USA, Wielka Brytania 2014). 

Tym razem jednemu z X-Menów - Wolverinowi (Hugh Jackman - X-Men 1 i 2, Chappie, Van Helsing, Logan: Wolverine, Deadpool 2, X-Men: Ostatni bastion, X-Men: pierwsza klasa, X-Men: Apocalypse,  Stalowi giganci, Źródło, X-Men Geneza: Wolverine) musi się cofnąć w czasie, aby ochronić świat przed zagładą.
Musi powstrzymać Mystique (Jennifer Lawrence - Mother!, X-Men: pierwsza klasa, X-Men: Apocalypse, X-Men: przyszłość, która nadejdzie, Devil you know, House at the end of the street, Igrzyska śmierci: Kosogłos cz.1, cz.2, Igrzyska śmierci: w pierścieniu ognia, Igrzyska śmierci, Pasażerowie) przed zabiciem kilka lat wcześniej pewnego naukowca, doktora Bolivara Traska (Peter Dinklage - Gra o tron, Trzy bilbboardy za Ebbing, Missouri, Opowieści z Narnii, Avengers: wojna bez granic, Gra o tron, Opowieści z Narnii). Zamach ten bowiem został wykorzystany do podpisania przez amerykański rząd umowy o wcieleniu do służby Strażników, mających chronić ludzi przed mutantami. Naukowcy i wojsko poznali też kod DNA Mystique, co pozwoliło im unowocześnić swoje roboty, które stały się silniejsze od X-Menów.

Niestety trochę to naciągane, widać, że twórcy filmu starają się ratować cykl, bo doszli do momentu, z którego trudno wybrnąć. I nie do końca się im udaje. Ale z drugiej strony dzięki tej części udało się cykl pociągnąć dalej. Patrząc jednak na to, jak potoczyły się losy Avengersów czy Iron Mana, czuje pewien niedosyt. Musicie jednak zobaczyć ten film, o ile oczywiście jeszcze go nie widzieliście, i samemu ocenić czy ten film Wam się podoba!

Film wyreżyserował Bryan Singer (X-Men, X-Men 2, X-Men: Apocalypse, Superman-Powrót), a scenariusz napisał Simon Kinberg (Fantastyczna czwórka, Jumper, Star Wars: Rebelianci, X-Men: Mroczna Phoenix, X-Men:Apocalypse, X-Men: Ostatni bastion).


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga