sobota, 2 kwietnia 2022

Od zmierzchu do świtu 3 w klimacie westernu

Po kiepskiej drugiej części Od zmierzchu do świtu z niepokojem włączałem trzecią część - Od zmierzchu do świtu 3: Córka kata (From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter USA 1999). Na szczęście nie było tak źle, a jak ktoś lubi westerny z wampirami to może nawet uznać, że jest całkiem nieźle. 

Tym razem w głównej roli występuje knajpa, którą pamiętacie zapewne świetnie z pierwszej części. Jest rok 1900. Trafiają do niej bandyci, którzy uciekają przed stróżami prawa, dziennikarz - autor książek Ambrose Bierce (Michael Parks - Jesteśmy tym co jemy, Od zmierzchu do świtu Grindhouse: Death ProofGrindhouse: Planet Terror, Nightmare Beach, The Werewolf of Woodstock, Kieł) z małżeństwem, zamierzających krzewić wiarę oraz kat ze swoimi kompanami, który ściga jednego ze złoczyńców - Johnny Madrida (Marco Leonardi), który zbiegł mu spod szubienicy wraz z jego córką Eesmeraldą (Ara Celi).

Nie wiedzą, że władowali się w nie lada kłopoty, ale my to już wiemy. Bo po pierwsze poznajemy knajpę "Czynne od zmierzchu do świtu", jak i barmana, granego przez Danny'ego Treyo (Predators, Piekielne sąsiedztwo, Ukryty, Maniakalny glina 2, Obroża, Od zmierzchu do świtu 2, Anakonda, Skarb Mumii, Grindhouse: Planet Terror, Halloween, The Devil Inside, Tarantula, Cyborg X, Halloweed, The Burning Dead, Krwawa noc, Zombie Hunter, Inwazja Zombie, Atak trzygłowego rekina i wiele, wiele innych). Oczywiście wieczorna zabawa przemieni się w krwawą jatkę, a my będziemy się zastanawiać, kto ją przeżyje. Bo ktoś musi... A może nikt? Przednia zabawa dla miłośników komediowych, krwawych horrorów z wampirami. ja się bawiłem średnio, ale też oglądałem bez przykrości. 

Film wyreżyserował P.J. Pesce (Nie z tego świata, American Gothic, Pod kopułą, Salem, Straceni chłopcy 2, Fringe: na granicy światów, Wstrząsy, Monsters), scenariusz napisał Álvaro Rodríguez (serial Od zmierzchu do świtu), a wyprodukowali: Robert Rodriguez (Grindhouse, Oni, Sin City: Miasto grzechu, Sin City: Damulka warta grzechu, Maczeta, El Mariachi, Alita: Battle Angel, Od zmierzchu do świtu) i Quentin Tarantinto (Od zmierzchu do świtu, Wściekłe psy, Pewnego razu w Hollywood, Pulp Fiction, Sin City: Miasto grzechu, Grindhouse: Death Proof, Kill Bill 1,2, Bękarty wojny)

Moja ocena: 6/10 


 

  

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga