poniedziałek, 14 listopada 2016

Kanibalizm czyli Jesteśmy tym, co jemy...

Trzeba przyznać, że ten film (We are what we are USA 2013) robi wrażenie. Jeżeli przeczytamy, że to film o przygodach rodziny kanibali to wątpię by ktoś (oprócz pasjonatów) włączył film, ale jeżeli dowiemy się, że to historia rodziny jedzącej od wieków mięso ludzi i najmłodszego pokolenia, które chce się z tego zwyczaju wyrwać to jednak coś innego.

Ten film to amerykańska przeróbka meksykańskiego obrazu z 2010. Tego drugiego nie znam, ale postaram się jak najszybciej tę zaległość nadrobić, bo coś czuję, że jest lepszy!

Film wyreżyserował Jim Mickle (Plaga wampirów, Mulberry Street, The Underdogs), a scenariusz pomógł mu napisać Nick Damici (Mulberry Street, Plaga wampirów).


Film opowiada o pewnej rodzinie, która od wieków jadła mięso ludzi. Zazwyczaj zdobywaniem pożywienia zajmowała się Emma (Kassie Wesley DePaiva - Martwe zło 2)  żona i matka dwóch córek i syna. Jednak po jej śmierci ten obowiązek  spadł na jej córki - Iris (Ambyr Childers - Szatańskie taśmy) i Rose (Julia Garner - Ostatni egzorcyzm cz. 2, Sim City 2 - damulka warta grzechu). Nie chcą tego robić, ale wiedzą, że trudno będzie się wyrwać z zależności od ojca - Franka (Bill Sage -  American Psycho). Postanawiają jednak, że uwięziona dziewczyna, która ma się stać kolejną ofiarą rodziny, będzie ostatnią zabitą osobą. Jest to o tyle trudne, że muszą też chronić młodszego brata.

Tymczasem ulewa wypłukuje kości ludzi i sprawą zajmuje się lokalny wiceszeryf (Wyatt Russell - Kowboje i Obcy, The Walking Dead, Galaktyczny wojownik, Ucieczka z LA) na prośbę medyka (Michael Parks - Od zmierzchu do świtu, Od zmierzchu do świtu 3, Grindhouse: Death ProofGrindhouse: Planet Terror, Nightmare Beach, The Werewolf of Woodstock), którego córka przed laty zaginęła.

Czy odkryją tajemnicę rodziny Parkerów? Zobaczcie sami!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga