środa, 3 marca 2021

Uważaj na paryskie katakumby

"Jako w piekle tak i na Ziemi" (As Above So Below USA 2014), to, po Katakumbach (czytaj recenzję) drugi dobry horror, którego akcja toczy się w paryskich podziemiach. Katakumby w których spoczywają od XVIII wieku szczątki sześciu milionów osób, to naprawdę dobre miejsce na opowieść grozy. Tym razem bohaterowie poszukują zaginionego skarbu. 

Główni bohaterowie to archeologowie, którzy poszukują skarbów w różnych częściach świata. Scarlett (Perdita Weeks - Player One) kontynuuje poszukiwania swojego ojca, który przed laty popełnił samobójstwo nie mogąc odkryć tajemnicy nieśmiertelności.

Pewnego dnia w Iranie, natrafia na trop ukrytego w Paryżu skarbu. O pomoc prosi swojego znajomego George (Ben Feldman - Piątek 13, Projekt Monster), którego kiedyś zostawiła w Turcji. Wspólnie z operatorem kamery Benjim (Edwin Hodge - Noc oczyszczenia, Noc oczyszczenia: czas wyboru, Shadow zone, Klątwa wisielca, Dobry sąsiad) i grupą paryskich poszukiwaczy przygód i znawców katakumb z Papillonem (François Civil - Dziecko Rosemary) na czele, ruszają w poszukiwaniu skarbu. Nie będzie to proste. Mroczne, ciasne korytarze (łatwo dostać ataku klaustrofobii), pełne zasadzek, zmieniające się kierunki, znikając wejścia i wyjścia oraz droga prowadząca ciągle w dół. Dodatkowo tajemnicze postacie, z których nie wszystkie pochodzą ze świata żywych. Niektórych z naszych bohaterów ścigają demony sprzed lat. 

To wszystko robi wrażenie. Na pewno warto ten film zobaczyć! 

Film wyreżyserował John Erick Dowdle (Kwarantanna, Diabeł), który scenariusz napisał z Drew Dowdle (Kwarantanna).Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga