środa, 7 lutego 2024

The Morning Show: tradycyjne media na ścieżce wojennej z wielkim biznesem

Wielkie i małe problemy koncernów medialnych i ich pracowników. Czego w trzecim sezonie The Morning Show (USA 2023) nie mamy?! Jest wielki atak hakerski na telewizję UBA i wyciek wrażliwych danych jej pracowników, próba sprzedania tonącego w długach koncernu medialnego i szukanie miliardera, który go kupi, loty w kosmos, wojna na Ukrainie i śledztwo ws. ataku na Kapitol. 

To jedna z najlepszych produkcji Apple TV. Grają w niej dwie wielkie gwiazdy - Jennifer Aniston i Reese Witherspoon, ale też wielu innych dobrych aktorów. Pamiętam pierwszy sezon mnie powalił, tematyka dosyć dobrze mi znana, bo przecież sam pracuje w mediach od ponad 30 lat, drugi był trochę słabszy, ale trzeci znowu mnie zachwycił, chociaż widzę wiele słabych stron opowiedzianej historii.

Twórcy serialu zasypują nas taką masą problemów mediów, że aż nie wiadomo, który jest najważniejszy. Oprócz wspomnianych wcześniej mamy też bankructwa platform streamingowych, plany zniszczenia wielkiego koncernu medialnego przez biznes, fabrykowanie oskarżeń przeciwko niewygodnym sobie osobom, aborcję, próby mataczenia dziennikarskiego ws. zajść w Kapitolu, wojny między mediami itd... 

Wszystko świetnie nakręcone, dobrze zagrane, wciągająca akcja, dramaturgia. Wszystko co potrzeba jest w tym sezonie The Morning Show. Po zakończeniu oglądania zostajemy jednak z myślą, że chyba twórcy przedobrzyli, że nawsadzali zbyt wiele grzybów do przygotowanej przez siebie zupy... Jednak zdecydowanie Wam polecam, jeśli nie widzieliście tego serialuBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga