czwartek, 27 września 2018

Mroczny dom czyli uważaj na tajemniczą postać ze ściany

To jeden z tych horrorów, które można obejrzeć, ale chyba lepiej nie oglądać. Chociaż w "Mrocznym domu" (Dark House USA 2014) zaciekawia i intryguje głos ze ściany.

Głównym bohaterem filmu jest młody mężczyzna, który dotykając czyjejś dłoni widzi jak ta osoba zginie. Odwiedzając matkę w zakładzie zamkniętym dotyka jej i widzi, że kobieta zginie w płomieniach. I rzeczywiście zaraz po tym w zakładzie wybucha pożar. Kobieta, która kontaktuje się z kimś ze ściany ginie. Mężczyzna dostaje w spadku dom. Wraz z przyjaciółmi jedzie w poszukiwaniu gmachu i wspomnień po swoim, nieznanym ojcu. Okazuje się, że powódź przenosi dom, a naszym bohaterom pomagają spotkaniu po drodze geodeci (?).
Zaraz potem pojawia się tajemniczy Seth (Tobin Bell - znany przede wszystkim z cyklu Piła, serialów Z Archiwum X, Alien Nation, ale także Boogeymana 2, Belzebutha, Księgi Strachu, Pogrzebanej żywcem, Objawienia, Czarnej maski) i jego armia tajemniczych kulejących postaci z toporami w dłoniach. Niby dzieje się... Ale naiwne to, infantylne, bezdurne, niedorzeczne... Tylko ten głos ze ściany intryguje...

Reżyserem i scenarzysta Mrocznego domu jest Victor Salva (Smakosz, Smakosz 2, Smakosz 3, Roznosiciel, Dom Klownów,  The Old Hag Syndrome).


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga