środa, 19 września 2018

Czerwony Kapturek kontra Wilkołak

Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie (Red Riding Hood Kanada, USA 2011) to interpretacja klasycznej baśni. W pewnej wsi, po latach spokoju pojawia się wilkołak i zabija młodą dziewczynę. 

Mieszkańcy średniowiecznej wsi postanawiają zabić wilkołaka. Wybierają się na łów i zabijają znalezionego w jaskini wilka. Ogłaszają sukces i rozpoczynają zabawę. Następnego dnia jednak przyjeżdża Wielebny Solomon (Gary Oldman - Mroczny Rycerz, Batman - początek, Księga Ocalenia, Nienarodzony, Drakula, Piąty  Element, Zagubieni w kosmosie, Beat The Devil, Ewolucja Planety Małp, Między nami kosmos, Robocop) specjalizujący się w zabijaniu wilkołaków i oznajmia, że zabity wilk wilkołakiem nie był. Bo wilkołakiem jest jeden z mieszkańców wsi. Tak jak wilkołakiem była jego żona!


Trochę jest w tym filmie, jak na przykład w Zmierzchu, horroru, ale też trochę romansu - bo nasz główny bohater - Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie, czyli Valerie (Amanda Seyfried - Przesilenie,  Wyścig z czasem, Zabójcze ciało), kocha się w jednym chłopaku, a za drugiego ma wyjść. A dodatkowo jeszcze wszyscy są zaangażowani w poszukiwanie wilkołaka, bo szybko okazuje się, że Salomon miał rację...


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga