poniedziałek, 5 marca 2012

Świetna zabawa z Armią Ciemności

Bruce Campbell (Martwe zło, Martwe zło 2, My name is Bruce, Spider Man 1 - 3, Mroki lasu, Kosmiczna apokalipsa, Głos w mózgu, Inwazja, Od zmierzchu do świtu 2, Ucieczka z L.A., Gabinet figur woskowych 2, Człowiek ciemności, Maniakalny glina 1-2, Zmierzch: wampiry w odwrocie, W środku lasu, Ash vs. Evil Dead) i Sam Raimi (Spiderman 1-3, Wrota do piekieł, Dotyk przeznaczenia, Człowiek ciemności, Martwe zło 1-2, Fala zbrodni, W środku lasu, Ash vs. Evil Dead, Deathgasm) to nazwiska, które wszystkich miłośników horrorów stawiają na baczność. Można ich spokojnie nazwać legendami horroru. 


A wszystko dzięki wspaniałemu cyklowi Martwe zło, którego pierwsza część została nakręcona w 1981 roku, Armia Ciemności (Army of Darkness USA 1992) to trzecia część. Nasz bohater Ash (grany przez Campbella) zostaje przeniesiony z domku w lesie opanowanego przez zło w przeszłość. Tam zostaje pojmany i ma zostać rzucony na żer stworom zła.
Jednak ratuje się i zostaje uznany za oczekiwanego wybawiciela, który przyniesie z nawiedzonego cmentarza słynny Necronomicon. Jednak Ash jak to Ash zapomina tajemnego zaklęcia i budzi martwych! Armia Ciemności rusza na gród jego nowych przyjaciół.

Oczywiście jest to film, który nie straszy, a często powoduje, że na twarzy pojawia się uśmiech. Ale tego fanom horrorów nie trzeba opowiadać. Ci, co nie znają Martwego zła powinni absolutnie nadrobić zaległości. Ja się bawiłem w każdym razie bardzo dobrze! Pierwszy raz ten film oglądałem w latach 90. Teraz było bardzo miło sobie przypomnieć!

W filmie grają m.in.:
Embeth Davidzt (Mutator, W sieci zła, Człowiek przyszłości, Trzynaście duchów, Bunkier)
Marcus Gilbert (The Dark Angel, Woman of The Wolf)
Ian Abercrombie (Potwór, Młody Frankenstein, Lodowi piraci, Czarnoksiężnik, Egzorcysta 2 i 1/2, Władca lalek 3, Flash 3, Rodzina Addamsów 2, Inwazja grzechotników, Zaginiony świat: Park Jurajski, Bardzo dziki zachód)
Timothy Patrick Quill (Mam na imię Bruce, Od zmierzchu do świtu 2, Spiderman 1-3, Wysłanniczka)
Patricia Tallman (Małpia intryga, Noc żywych trupów, Atak kobiety olbrzyma, Babylon 5, Star Trek 7)
Ted Raimi (Martwe zło 1-2, Fala zbrodni, Blood Rage, Shocker, Człowiek ciemności, Candyman, Maniakalny glina 3, Apollo 11, Władca życzeń, Spider Man 1-3, Klątwa, Głos w mózgu, Drapieżna planeta, Nocny pociąg z mięsem, Droga do piekieł)
Bridget Fonda (Frankenstein wyzwolony, Aligator - Lake Placid)
Bill Moseley (Teksańska masakra piła mechaniczną 2, Osa, Plazma, Cicha noc, śmierci noc 3,
Noc żywych trupów, Dom 1000 trupów, Bękarty diabła, Upadłe anioły, Demons 5, Halloween, Alone in the Dark II, Grobowiec diabła, Martwe fale
, Alfabetyczny morderca)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga