poniedziałek, 19 marca 2012

Blues duchów - dobry początek trylogii Maberry'ego

Tak naprawdę nie bardzo lubię książki, które składają się z kilku części. Zwykle trzeba czekać miesiącami na ich ciąg dalszy...

Tym razem tak nie jest bo książki Jonathana Maberry'ego z tego cyklu wydano ponad 2 lata temu i wszystkie można kupić już w księgarniach z tanią książką (za ok. 10 zł sztuka). Autor ten nie był mi do tej pory znany, mimo, że za debiut zdobył nagrodę Brama Stokera w 2006 - właśnie za Blues Duchów! Później tę nagrodę dostał jeszcze raz.

Blues duchów (Ghost Road Blues) został wydany przez Amber w 2009. To opowieść o małym amerykańskim miasteczku Pine Deep, w którym przed laty brutalny zabójca zamordował kilkoro dzieci.
Później sam został zamordowany przez czarnoskórego robotnika, który z kolei padł ofiarą brutalnych miejscowych osiłków, którzy uznali, że to Morse zabijał dzieci.

Trzydzieści lat później w Pine Deep powstaje miasteczko grozy, najbardziej znane w całych Stanach. Przyjeżdżają tam też przypadkowo brutalni mordercy po krwawym rozrachunku z handlarzami narkotyków. Miejscowi muszą stawić im czoła. Muszą też stawić czoła swoim demonom...


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga