sobota, 23 kwietnia 2011

Domowe piekło - mocny horror z przesłaniem!

Niby nic rewelacyjnego, ale robi duże wrażenie podczas oglądania. Domowe piekło (100 Feet USA 2008) na pewno jest warte obejrzenia. Oczywiście to rada dla miłośników horrorów 8-)

Młoda kobieta, Marnie Watson (Famke Jannsen znana m.in. z filmów: Władca iluzji, Oni, Dom na przeklętym wzgórzu, Śmiertelny rejs, X-Men, X-Men 2, X-Men: ostatni bastion) skazana za zabójstwo męża - policjanta wraca do domu. Ma areszt domowy i nie może opuszczać miejsca zamieszkania. Pilnuje jej elektroniczna obroża i policjant, który był partnerem zabitego przez nią męża. Zaraz po powrocie do domu Marnie zaczyna słyszeć dziwne odgłosy. Okazuje się, że jej mąż mimo, że nie żyje wcale nie opuścił domu. I dalej prześladuje i znęca się nad swoją żoną. Młoda kobieta jest coraz bardziej zdesperowana.
Szuka sposobu na pozbycie się męża. Nie chce jednak pomóc nawet ksiądz, który jednak chętnie bierze pieniądze schowane przez zabitego policjanta, a odnalezione przez jego żonę. 


Ten film to co prawda horror, ale porusza ważny temat przemocy w rodzinie i samotności z jaką ofiara męża sadysty musi się zmagać gdy nikt jej nie chce uwierzyć jaka jest druga twarz męża - policjanta. Dodatkowo po śmierci domowego kata - od młodej kobiety odwracają się wszyscy znajomi i bliscy ...
Horror z przesłaniem. Może na kimś zrobi wrażenie? 


Film wyreżyserował i napisał scenariusz Eric Red znany z filmów: Części ciała, Zły wpływ księżyca, Autostopowicz, Blisko ciemności
W filmie występują także: 
Bobby Cannawale (Kolekcjoner kości)
Ed Westwick (Ludzkie dzieci)
Michael Pare (Kosmiczne szaleństwo, Księżyc 44, Zły wpływ księżyca, Gniew anioła, Kosmiczna furia, Komodo kontra Kobra, Palenisko, BloodRayne I i II, Seed: skazany na śmierć, Alone in the dark II i wiele innych)
John Fallon (Piła II, Deadly Scavengers, Alone in the dark: wyspa cienia, Death Race)Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga