środa, 3 stycznia 2024

Polskie komedie grozy: Kołysanka

Kołysanka (Polska 2010) nie zdobyła zbyt wielkiej popularności wśród miłośników kina grozy w Polsce. A szkoda, bo film Juliusza Machulskiego, w kategorii komedie grozy jest całkiem niezły, z naprawdę dobrymi rolami Janusza Chabiora i Roberta Więckiewicza.

Film opowiada historię rodziny wampirów, które zamieszkują na mazurskiej wsi. Do piwnicy trafiają uprowadzeni przez nich ludzie, poprzedni właściciel gospodarstwa, listonosz, ksiądz i ministrant i kilka innych osób. Służą, jako źródło pożywienia dla wampirzej rodziny Makarewiczów. Tymczasem policja rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięć, a całą sytuacją interesują się dziennikarze...

Trzeba przyznać, że Juliuszowi Machulskiemu, znanemu starszemu widzowi m.in. z Seksmisji, czy Kilera, udało się zrobić całkiem niezłą komedię z dreszczykiem. Ale co z tego, skoro tego typu filmy nie cieszą się zbyt wielką popularnością. A mówimy jeszcze o czasach sprzed kilkunastu lat, kiedy polskie horrory generalnie nie były zbyt popularne wśród widowni, a kręcone były bardzo rzadko. Film został bardzo dobrze zrealizowany, twórcy dobrali świetnych aktorów, tak więc ogląda się z prawdziwą przyjemnością. 

Moja ocena: 6/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga