poniedziałek, 1 lutego 2021

Dobre filmy wojenne: Misja Greyhound

Kolejna pozycja z katalogu Apple TV. I to naprawdę niezła! Film Misja Greyhound (Greyhound USA 2020) opowiada o losach jednego z konwojów amerykańskich statków z dostawami dla Europy, ogarniętej pożogą II wojny światowej. Twórcy filmu pokazują walkę obstawy konwoju z niemieckimi łodziami podwodnymi. Jest 1942 rok...

Bohaterem filmu w reżyserii Aarona Schneidera jest kapitan jednego ze statków USS Keeling - kapitan Ernest Krause (Tom Hanks, który jest także scenarzystą filmu - Sully, Krąg, Atlas chmur, Zielona mila, Apollo 13, The Circle. Krąg).

Właściwie w tym filmie nie ma ani początki, ani końca. Jest tylko akcja. Ale taka akcja, która każe z zapartym tchem śledzić losy konwoju od wypłynięcia aż do przejęcia przez brytyjską obstawę.

To nic, że czasami wydaje się, że niektóre sceny przypominają gry komputerowe. Tak jakbyśmy grali w symulator statku. Efekty specjalne nie są szczególnie rewelacyjne, ale akcja wciąga. Kibicujemy kapitanowi Krause w walce z niemieckimi u-botami! Współczujemy załogom zatopionych statków i łączymy się w żalu z rodzinami zabitych. Trochę razi Tom Hanks, którego bardzo lubię, ale odnoszę wrażenie, że coś się stało z mimiką jego twarzy i nie bardzo już może wyrażać emocje, ale może tylko takie wrażenia. A jest on właściwie jedynym bohaterem - pozostali marynarze spełniają rolę statystów. Zdecydowanie polecam!Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga