poniedziałek, 13 maja 2019

Niepamięć. Kto odpowiada za zagładę Ziemi?!

Kolejny film SF z Tomem Cruisem. Jak ja je lubię. Po Na skraju jutra (CZYTAJ RECENZJĘ) obejrzałem Niepamięć (Oblivion USA 2013). 

Tom Cruise (Mumia, Wywiad z wampirem, Wojna światów, Raport mniejszości, Legenda, Na skraju jutra) gra rolę Jacka Harpera, który odpowiada za specjalne urządzenia na Ziemi odpowiadające za dostarczanie wody na księżyc Saturna - Tytan, gdzie przeniosła się ludzkość po tym jak Ziemia została zaatakowana przez Obcych. Ziemianie co prawda wygrali wojnę z kosmitami. Ale musieli użyć broni jądrowej, która napromieniowała Ziemię. Jest rok 2077.
Jack pełni służbę na placówce na Ziemi wraz z Victorią (Andrea Riseborough - Hidden, Czarne lustro). Nadzoruje drony, naprawiając je w przypadku awarii lub ataku. Ataku bo na Ziemi są nadal obcy. Jacka i Victorię nadzoruje Sally (Melissa Leo - Abecadło mordercy, Opowieści czasu śmierci) z Tytana. Jednak pewnego dnia Jack odkrywa... 

Naprawdę ogląda się bardzo fajnie. Ciekawa opowieść, dobre efekty, dobrze zagrana (w obsadzie także Morgan Freeman - Skazani na Shawshank, Siedem, Epidemia, Dzień zagłady, Łowca Snów, Batman - Początek, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz Powstaje).  Mamy też pewność, że jak w filmie gra Cruise to na pewno uratuje ludzkość 8-) Fani SF na pewno znajdą w tym filmie sporo cytatów, m.in. z mojego niegdyś ulubionego pisarza Phillipa K. Dicka.

Film wyreżyserował Joseph Kosinski (Tron: dziedzictwo), który scenariusz napisał wraz z Karlem Gajdusek (Trup jak ja)


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga