czwartek, 12 marca 2009

Strażnicy

Strażnicy to naprawdę niesamowity film. Ponad 160 minut mija błyskawicznie.

Takiej zbieraniny bohaterów dawno w jednym filmie nie widziałam. Trudno się nie zgodzić ze zdaniem Pat na temat tego filmu. Podstarzali bohaterowie, którzy niegdyś ratowali ludzi znowu wracają do akcji.
Pretekstem do tego jest zabójstwo jednego z nich - Komedianta (niezły był z niego nazista - mówi jeden z bohaterów). Rorschach (Jackie Earle Haley znany m.in. z Maniakalnego gliny3 czy Nemesis) podejrzewa, że ktoś chce doprowadzić do wojny atomowej między USA a ZSRR eliminując jej przeciwników.
Akcja bowiem dzieje się w 1985 r., kiedy realia polityczne były zupełnie inne (choć zimna wojna powoli się kończyła). To tyle na temat same treści filmu. Sami obejrzyjcie i wyróbcie sobie sobie zdanie na ten temat.

To na pewno dziwny film. Wszystko w nim toczy się wolno. I walki, rozmowy i seks (tak a propo zabawna jest scena gdy jeden z superbohaterów ma kłopoty z potencją...) . Do tego świetna muzyka. Niesamowite efekty (trudno nie zadać sobie pytania jakby to wyglądało w 3D).
Ale co się dziwić. Reżyserem jest Zack Snyder (twórca m.in. 300 i Świtu żywych trupów)
Dodatkowo pojawiają się pytania. Pytania w zasadzie bez odpowiedzi. Bo co odpowiedzieć na wątpliwości co do przyszłości świata, demokracji w USA, moralności superbohaterów...
Sama zresztą teza, że trzeba poświęcić miliony by uratować miliardy...

Watchmen Wielka Brytania, USA 2009
163 min.
reżyseria: Zack Snyder
scenariusz: Alex Tse, David Hayter
obsada: Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Jackie Earle Haley, Jeffrey Dean Morgan

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam!

Ciesze się, że nareszcie udało mi się znaleźć polskiego blogowicza, a zarazem miłośnika filmów grozy. Myślę, że byśmy mieli wiele wspólnych tematów dotyczących horrorów.

Ja dopiero od niedawna posiadam bloga, ale i tak chętnie Cię na niego zapraszam.

Pozdrawiam. ;-)

Horror Festiwal - http://www.horrorfestiwal.blogspot.com/

pinio pisze...

A dziękuję bardzo za zaproszenie. Coraz więcej blogów na temat horrorów na szczęście pojawia się w necie. I dobrze, bo warto poczytać czyjeś subiektywne opinie na temat filmów 8-)

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga