czwartek, 12 marca 2009

Strażnicy

Strażnicy to naprawdę niesamowity film. Ponad 160 minut mija błyskawicznie.

Takiej zbieraniny bohaterów dawno w jednym filmie nie widziałam. Trudno się nie zgodzić ze zdaniem Pat na temat tego filmu. Podstarzali bohaterowie, którzy niegdyś ratowali ludzi znowu wracają do akcji.

Pretekstem jest zabójstwo jednego z nich - Komedianta (niezły był z niego nazista - mówi jeden z bohaterów). Rorschach (Jackie Earle Haley znany m.in. z Maniakalnego gliny 3 czy Nemesis) podejrzewa, że ktoś chce doprowadzić do wojny atomowej między USA a ZSRR eliminując jej przeciwników.
Akcja, bowiem dzieje się w 1985, kiedy realia polityczne były zupełnie inne (choć zimna wojna powoli się kończyła). 
To tyle na temat same treści filmu. Sami obejrzyjcie i wyróbcie sobie zdanie na ten temat.

To na pewno dziwny film. Wszystko w nim toczy się wolno. I walki, rozmowy i seks (tak a propos zabawna jest scena, gdy jeden z superbohaterów ma kłopoty z potencją...). Do tego świetna muzyka. Niesamowite efekty (trudno nie zadać sobie pytania jakby to wyglądało w 3D). Ale co się dziwić. Reżyserem jest Zack Snyder (twórca m.in. 300 i Świtu żywych trupów)
 
Podczas filmu pojawiają się pytania. Pytania w zasadzie bez odpowiedzi. Bo co odpowiedzieć na wątpliwości, co do przyszłości świata, demokracji w USA, moralności superbohaterów... Sama zresztą teza, że trzeba poświęcić miliony by uratować miliardy...

Moja ocena: 8/10
 
Watchmen Wielka Brytania, USA 2009
163 min.
reżyseria: Zack Snyder
scenariusz: Alex Tse, David Hayter
obsada: Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Jackie Earle Haley, Jeffrey Dean Morgan


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam!

Ciesze się, że nareszcie udało mi się znaleźć polskiego blogowicza, a zarazem miłośnika filmów grozy. Myślę, że byśmy mieli wiele wspólnych tematów dotyczących horrorów.

Ja dopiero od niedawna posiadam bloga, ale i tak chętnie Cię na niego zapraszam.

Pozdrawiam. ;-)

Horror Festiwal - http://www.horrorfestiwal.blogspot.com/

pinio pisze...

A dziękuję bardzo za zaproszenie. Coraz więcej blogów na temat horrorów na szczęście pojawia się w necie. I dobrze, bo warto poczytać czyjeś subiektywne opinie na temat filmów 8-)

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga