piątek, 27 grudnia 2019

Pojedynek gigantów: Freddy kontra Jason

Z prawdziwą przyjemnością ogląda się pojedynek bohaterów wielkich serii horroru: Freddy kontra Jason (Freddy vs. Jason Kanada, USA, Włochy 2003). Bohaterowie Koszmaru z ulicy Wiązów i Piątku trzynastego najpierw współpracują ze sobą, później walczą na śmierć i życie. 

Po tragicznych wydarzeniach z ostatnich części Koszmaru... Freddy popada w zapomnienie, a skoro nikt go nie pamięta, to nie może się go bać.
Dlatego Freddy Krueger (Robert Englund - Topór, cały cykl Koszmaru z ulicy Wiązów, Taniec Umarłych, Zjedzeni żywcem, Makabryczny taniec, Nocny terror, Maglownica, Nightworld, The Midnight Man, Aligator kontra Anakonda, Dom obłąkanych dusz, Zombie Mutation, Inkubus, Striptizerki zombie, Łowca potworów, Śmiercionośny rój) postanawia namówić spoczywającego w jeziorze Jasona Voorheesa (Ken Kirzinger - Droga bez powrotu 2, Dzień, w którym zatrzymała się ziemia, Prześladowca 3, Stan Helsing, Podróż do wnętrza Ziemi, Sport przyszłości, Piątek trzynastego 8) by ten pomógł się wydostać z zapomnienia. Wykorzystuje do tego matkę mordercy w masce hokejowej. Jason odwiedza ulicę Wiązową i zaczyna się rzeź... Freddy wraca do gry, ale są młodzi ludzie, którzy wiedzą jak sobie z nim poradzić! Dodatkowo Jason nie chce wrócić do jeziora Crystal Lake i staje do pojedynku z Kruegerem!


Film wyreżyserował Ronny Yu (Oblicza strachu, Narzeczona laleczki Chucky, Wirtualni wojownicy, Upiorny kochanek), a scenariusz napisali: Damian Shannon (Piątek trzynastego) i Mark Swift (Piątek trzynastego). I ten film całkiem się im udał! Jest mnóstwo krwi i zabijania, ale także sporo poczucia humoru, którym tryska Freddy. Nie ma natomiast elementów grozy, więc nie boimy się, a oglądamy z przyjemnością kino akcji w horrorowym sosie! Sympatycy obu serii powinni być zadowoleni z seansu!

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga