niedziela, 12 kwietnia 2020

Kataklizm. Tajemnicza mgła atakuje Paryż

Typowa produkcja SF, którą można obejrzeć, ale też spokojnie można nie oglądać. Film Kataklizm (Dans la brume Francja, Kanada 2018) opowiada o tajemnicze mgle, która pokrywa Paryż, powodując śmierć mieszkańców. 

Kataklizm to film o zmianach klimatycznych na świecie. Jeden z bohaterów filmu - Mathieu (Roman Druis - Pani Hyde), ojciec ciężko chorej dziewczynki, która musi mieszkać w specjalnej kapsule słucha w jednej z pierwszych scen wiadomości z radia o różnego rodzaju kataklizmach w różnych częściach świata. Chwilę potem dochodzi do trzęsienia ziemi w Paryżu, gdzie mieszka.
Na ulicach pojawia się śmiercionośna mgła. Mężczyzna wraz z żoną Ąnną (Olga Kurylenko - Niepamięć, Max Pyne, Akademia Wampirów), muszą ratować córkę Sarah (Fantine Harduin), której kapsuła po awarii sieci energetycznej może przestać działać. Rozpoczyna się walka o przeżycie. Film pokazuje nam ludzi, którzy w takich sytuacjach zrobią wszystko by uratować swoich bliskich, popiszą się bohaterstwem, poświęcą się, ale też będą walczyć bezwzględnie o przetrwanie swojej rodziny.

Film wyreżyserował Daniel Roby, a scenariusz napisali: Guillaume Lemans (Noc pożera świat) i Jimmy Bemon.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga