niedziela, 14 sierpnia 2022

Historia okultyzmu: Czy prezydent kraju jest powiązany z satanistyczną sektą?!

Niezła fabuła, ciekawy pomysł na film, ale trzeba się skupić by wszystko zrozumieć. Na HBO można zobaczyć całkiem niezły horror "Historia okultyzmu" (Historia de lo Oculto Argentyna, Meksyk 2020). Autorzy programu telewizyjnego chcą udowodnić, że prezydent kraju jest powiązany z sektą satanistyczną!

To ostatnie wydanie programu "60 minut przed północą". Jego autorzy twierdza, że mają dowody, że w kraju istnieje sekta satanistyczna powiązana z jedną z największych firm, a w jej skład mają wchodzić m.in. politycy, w tym prezydent kraju.

Prowadzący i producenci audycji chcą dostać od jednego z zaproszonych gości - maga, byłego członka sekty i przedsiębiorcy Adriana Marctao (German Baudino - Abrakadabra, Martwe serce) dowody wskazujące na powiązania prezydenta. Okazuje się jednak, że wpływy satanistów są bardzo silne...

Niskobudżetowy film wyreżyserował i scenariusz napisał Cristian Ponce. Film nakręcony jest w konwencji czarno-białej z odrobiną kolorów, głównie czerwonego. Bardzo mroczny, bazujący na klimacie nie krwi i liczbie ofiar. To jedna z tych produkcji, w którą możesz się wkręcić i spodoba Ci się bardzo, lub odepchnie Cię swoją konwencją. Ja znalazłem się gdzieś pośrodku. Ale polecam wam byście sami obejrzeli i wyrobili sobie zdanie na jego temat. Na pewno to horror nietypowy na rynku współczesnych produkcji kina grozy. 

Moja ocena: 6/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga