wtorek, 7 grudnia 2021

Kanibale mają się dobrze. Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie

Poza pierwszą częścią, pozostałe odcinki serii o kanibalach posługujących się teksańską piłą mechaniczną nie za bardzo przypadają mi do gustu. Tak było też z filmem Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie (The Return of the Texas Chainsaw Massacre USA 1994), na którą jednak należy patrzeć z przymrużeniem oka, chociaż trup ściele się gęsto. 

Grupa młodych ludzi wybiera się na nocną przejażdżkę. Kiedy natrafiają na roboty drogowe wybierają objazd prowadzący przez las. Oczywiście to nie może się dobrze skończyć. Po tym jak uczestniczą w stłuczce postanawiają szukać pomocy. Przynajmniej w tym filmie jest jeden bohater, który ostrzega swoich przyjaciół, że to musi się źle skończyć. Co z tego skoro nikt jej nie słucha...

Oczywiście natrafiają na rodzinę kanibali, która do mordowania wykorzystuje tytułową piłę. Chociaż tej piły nie ma za dużo w filmie Kima Henkela (Zjedzeni żywcem, Butcher boys), który był scenarzystą pierwszej, najlepszej, kultowej części (czytaj recenzję). Ale trochę jest 8-). Co ciekawe w filmie występują dwie przyszłe wielkie gwiazdy kina - Matthew McConaughey (Interstellar, Mroczna wieża, Władcy ognia, Ręka Boga, Kontakt, Mój chłopak Zombie) i Renée Zellweger (Przypadek 39, Mój chłopak Zombie).

Film raczej dla pasjonatów. Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga