wtorek, 9 maja 2023

Dramatyczna historia: Dobranoc, mamusiu

Film "Dobranoc, mamusiu" (Goodnight Mommy USA 2022) reklamowany jest, jako horror, ale równie dobrze można uznać go za dramat. Opowiada o dwójce bliźniaków, którzy przyjeżdżają w odwiedziny do matki (rodzice rozwiedli się?) i wita ich kobieta z bandażami na głowie. Czy to na pewno ich matka?

Dzieciaki zaczynają powoli podejrzewać, że to nie ich matka (dobra rola Naomi Watts). Nie pozwala im wchodzić do swojego pokoju, jest wyraźnie poddenerwowana, nie zgadza się kolor oczu, a laurka narysowana specjalnie dla niej ląduje w koszu na śmieci. Chłopcy postanawiają sprawdzić, czy rzeczywiście jest to ktoś obcy. Dochodzą do zaskakujących wniosków, a sam finał jest naprawdę dramatyczny. 

Nie chcę Wam zdradzać końcówki, chociaż wydaje się, że szybko można się domyślić jaki będzie finał filmu Matta Sobela, ze scenariuszem autorstwa Kyle Warren. "Dobranoc, mamusiu" został nakręcony bardzo sprawnie, wciąga i trzyma w napięciu. Dobre, kameralne zdjęcia. Zdecydowanie Wam polecam. Film znajdziecie na Amazon

Moja ocena: 7/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga